Mažojoje Lietuvoje geriausiai tradicijas puoselėja Priekulės seniūnija

Praėjusią savaitę vykusiame Etninės kultūros globos tarybos ir regioninių tarybų posėdyje buvo paskelbti 2017 metais Geriausiai tradicijas puoselėjusios etnografinio regiono seniūnijos konkurso nugalėtojai. Mažojoje Lietuvoje geriausia pripažinta Priekulės seniūnija!

Priekulės seniūnija paraiškoje konkursui pasakojo apie tradicijų puoselėjimą Drevernoje. Komisiją sužavėjo tai, kad Drevernoje daugiau kaip 70 metų rengiama tradicinė Kaimo ir žvejų šventė, devintus metus įspūdingai švenčiama Rudens lygiadienio šventė, trečius metus vykdomas etninės veiklos projektas vaikams „Drevernos vaikų šaktarpis“.

Drevernoje skiriamas dėmesys ir tautiniam kostiumui: edukacinės programos „ŽUVIES KELIAS“ metu sodybos svečiai pasitinkami dėvint naujai pasisiūtą Mažosios Lietuvos tautinį kostiumą, tautinį Mažosios Lietuvos kostiumą, Mažosios Lietuvos folklorą, krašto tradicijas, legendas ir sakmes tarmiškai pristato Drevernos folkloro ansamblis „Žvejytės“, kuriame dalyvauja ir vietos vaikai, jaunimas, Drevernos kultūros namuose buvo vykdomi edukaciniai užsiėmimai „Darbelio įdėsiu, dalmonėlį turėsiu“, naujo edukacinio užsiėmimo „Kelionė laiku“ vienas elementų – Mažosios Lietuvos tautinio kostiumo pristatymas ir demonstravimas, tautiniai rūbai skolinami ir kitoms etnokultūrą puoselėjančioms Mažosios Lietuvos gyvenvietėms.

Dreverniškiai gali pasigirti ir 2010 m. restauruota J. Gižo sodyba, 2014 m. pastatytu senoviniu buriniu Kuršių marių laivu–reisine „Dreverna“, unikaliomis Drevernos kapinėmis, čia kalnelio viršūnėje stovi kultūros vertybė – kaltinis kryžius su užrašu šišioniškių kalba. Gargždų krašto muziejaus filialo J. Gižo etnografinės sodybos rengiama edukacija ,,Kelionė laiku“ vykdoma ne tik Priekulės seniūnijos Drevernos J. Gižo etnografinėje sodyboje, bet ir bendradarbiaujant su Agluonėnų seniūnija, edukacijos draugiškai vedamos Agluonėnų etnografinėje sodyboje.

Dreverniškiai noriai bendradarbiauja. Drevernos kultūrinės įstaigos keičiasi parodų ekspozicijomis, edukacinėmis programomis, pranešimais konferencijose su Kintų (Šilutės r.) Vydūno kultūros centru. Dreverniškiai palaiko itin glaudų ryšį su Klaipėdos miesto Etnokultūros centru, prasmingą etninę veiklą atlieka kartu su amatininkų gildijos „Krikragaa“ jaunimu.

Drevernos laivadirbio Jono Gižo etnografinėje sodyboje vykdoma edukacinė pramoginė programa „Žuvies kelias“. Edukacinės programos metu supažindinama su žvejybos Kuršių mariose istorija, tradicijomis, žvejų gyvenimo būdu, laivadirbyste, tautiniais rūbais. Ši edukacinė programa 2017 m. buvo vykdytą 69 kartus. Joje dalyvavo 1906 dalyviai. Senovinis kuršių laivas „Dreverna“ 2017 m. buvo eksploatuotas 26 kartus (67 valandas). Taip pat senovinis laivas dalyvavo tokiuose renginiuose kaip „Mingės flotilė“ ir Jūros šventė. Drevernoje vykstantys renginiai ir edukacinės programos ne kartą nuskambėjo vietinėje bei respublikinėje žiniasklaidoje.

Priekulės seniūnijos seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė, teikusi paraišką konkursui, didžiuojasi, kad būtent Priekulės seniūnija tapo geriausiai tradicijas puoselėjančia Mažosios Lietuvos seniūnija ir akcentuoja, kad tai – bendro darbo rezultatas: „Dėkojame už bendrą kūrybinį darbą visam seniūnijos kolektyvui, Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro bei Gargždų krašto muziejaus filialams Drevernoje, Priekulės kultūros centrui ir Drevernos skyriaus vadovei Virginai Asnauskienei bei jos suburtiems kolektyvams, pagalbininkams!“

Geriausiai tradicijas puoselėjusios etnografinio regiono seniūnijos konkurso laimėtojai bus apdovanoti lapkričio 29 dieną Trakų pilyje.

Daugiau informacijos apie konkursą

Ernesta Strakšytė

Leave A Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *